Sansür Yasağını Aşarak İnternete Girmek

Sansür yasasıyla birlikte internette yaptığımız herşey kayıt altında tutuluyor.Aslında önceden de internette sörf yaptığımız siteler sizin de IP nizi kayıt altına alıyordu.
Şimdi ise farklı olarak bu işlem devlet tarafından kontrol ediliyor, IP adresinizin girdiği tüm siteleri veri tabanına kayıt ediliyor ve en az 2 sene kayıt altında tutuluyor.Bu yasa geldikten sonra internet hızlarında da düşme oluyor.Bunun neden ise interneti süzülmüş(filitre edilmiş) hali ile geliyor, bu da data bağlantımızda yavaşlamaya neden oluyor.Artık güvenli internet kullanıyoruz.
İnternet denetiminin korku verici seviyelere ulaştı.Artık insanlar bir korku ile internete giriyorlar.İnsana ister istemez “Film, müzik gibi şeyler indirsem ya da izlesem bana ceza gelir mi?” gibi sorular geliyor.Bu korkulardan kurtulup internette hayalet olarak dolaşmanız mümkündür.Sanal dünyaya Proxy’ler üzerinden bağlanıyoruz.Proxy üzerinden sadece tek bir İP adresinden bağlanılıyor.Tek sunucu üzerinden bağlanlanıldığından yer ve kimlik tespiti kolaylıkla yapılabilir.Proxy dışında diğer servis sağlayıcısı ise Özel Sanal Ağlar(VPN-Virtual Private Network)’dır.
Özel Sanal Ağ’lar (Virtual Private Network-VPN) sayesinde anonim kullanım önemli bir seçenek haline geldi. Ufak bir ücret karşılığı ve bağlantı hızından önemsiz bir tavizle sınırsız İnternet kullanımı mümkün.
CyberGhost VPN

 

CyberGhost gizliliğinizi korumak için önemli bir araçtır. Kullanıcılar, internete çevirmeli bağlandığında, CyberGhost VPN, kullanıcıların internet servis sağlayıcılarından aldıkları ve dış kaynaklara gözüken IP adreslerini, internete bağlanacakları zaman bir CyberGhost VPN IP adresi ile değiştirir. CyberGhost kullanıcısı, bu IP adresini diğer birçok kullanıcı ile paylaşır. Bu işlem CyberGhost VPN IP adresinin belirli bir CyberGhost VPN kullanıcısına atanmamasını sağlar.
CyberGhost VPN kullanıcısının bilgisayarı ve anonimleştirme sunucular arasındaki iletişim de veri aktarımı esnasında herhangi bir gizli dinlemeyi önlemek için korunmaktadır. Bu koruma, bağlantı kurulduğunda iki aşamadan oluşur. Bağlantı kurulduğunda 1024-bit SSL şifreleme kullanılır. Bu durumda, her bağlantı için benzersiz bir 128-bit AES anahtarı belirlenir. Mevcut iletişim bu AES anahtarı üzerinden gerçekleştirilir.

Türkiye’deki kullanıcılarına twitter yasağını kınamak kullanıcıların özgürce dolaşabilmelerini sağlamak amacıyla 1 senelik ücretsiz lisans desteği sağlamaktadır.Linke buradan ulaşabilirsiniz
Deep Web’e girerken kullandığımız Tor Browser ile gireceğiz

 

Tabi burada dikkat etmeniz gereken olay bu sistemin altyapısı ve çalışma mantığıdır.Bu sisteme giriş yaptığınızda bir başka kullanıcının IP si ile işlem yaparsınız ve izinizin sürülmesi bir hayli zorlaşır.Fakat çeşitli güvenlik şirketleri ve devlet kurumları gerçek IP nizi bulabilir ve yerinizi tespit edebilir.Bu nedenden dolayı Deep Web risklidir.Bu sisteme girmemenizi tavsiye ederiz.Unutmayın, ne yaparsanız yapın istenildiği taktirde zor da olsa ip adresiniz bulunur ve yeriniz tespit edilir.Bundan dolayı girdiğiniz siteleri dikkatli seçin ve bu sitelerde uzun süre kalmayın.

Tor Browser açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için Linux İşletim Sistemleri(Ubuntu,Kali Linux,Pardus …)nde de kullanılabilir, hem de daha iyi bir performans alırsınız.

Deep Web içerik olarak çeşitli seviyelere ayrılır.Bu seviyeleri incelemek ve Deep Web konusunda bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.Her seviye farklı bir içeriktir ve seviyeler arttıkça giriş zorlaşır

Tor Browser’i buradan indirebilirsiniz