pc_hızlandır

Günümüzde hemen hemen her alanda kullanılan bilgisayarlar belli bir zaman sonra çok yavaşlamaya başlıyor bunu ben şu şekilde tanımlıyorum bilgisayar herzaman sizin isteğinizle bazı işlemler yapıyor ve bu işlemleri yaparken harddiski ve RAM in belli yerlerini kullanıyor bilgisayarımız açıp kapattığımız da zaten RAM de olan bilgiler silinmiş olacaktir.Peki hardiskteki bilgiler yine aynısı gibi orada kalacak ve hafızada yer edinecek şimdi siz o kadar yerden ne zarar gelecek diye düşünmeyin bilgisayar da bunun gibi işlemleri bir günde yapmıyorsunuz 1 yil sonra hafizada bilgisayarı yavaşlatabilecek miktarda yer edinmitir tabiki sadece bilgisayarın yavaşlamasına neden olan bunlar değildir bilgisayarda kurulu olup kullanılmayan hafıza boşa yer kaplayan gereksiz programlar, aslında siz farkında olmadan herhangi bir programı kurarken o kurduğunuz programın içinde reklam amaçlı bazı programlarda olabiliyor siz onu kurduğunuz başka bir programıda kurmuş oluyorsunuz ve bu yüzden gereksiz bir sürü program kurmuş oluyorsnuz ve bu gizilice kurulan programlar RAM’den de çok fazla yer kaplıyabiliyor bilgisayar içinde bir sürü işlem yapıyor ama ne yaptıgıda çok karmaşıktır.Bilgisayarın yavaşlamasına neden olanlar sadece bununla kalmıyor internette dolaşırken ve online film ve video izlerken bilgisayar hepsini kaydediyor, peki bilgisayarı hızlandırmak için neler yapmalıyız,

  • Bilgisayarınızdaki gereksiz ve size yabanci gelen kullanmadığiniz programlari kaldirin bu kısım gerçekten önemli.
  • Dİskimizi temizlemeliyiz, bisayarımız bir takım işler yaparken diskimizi kirletir ve çöp dosyalar, gereksiz kısayollar ve boş klasörler oluşturur Diskinizi temizlemeniz çok kolaydır.Diskini temizle dedigimizde biraz bekleyeceğiz.Sonrada disk temizlenecektir.Bukadar basit bir olay.Fazla ağırlık yapmasada size çok yararı olacaktır.
  • Başka bir  yöntem ise diskimizi birleştirmektir.Bilgisayar dosyalari istediği yere kopyalıyor ve  dosyaları açarken diskin en uç köşesinden getirmesi dosyayı açılma süresi uzayabiliyor.Disk birleştirmek sizin görmediğiniz disk dosyalarını bir araya getirmektir.Disk dosyaları birbirinden ayrılmaya başlar.Bir kısmı mavi renk olarak yani düzgün olarak nitelendirilir.Diğer kısmı kırmızı renk olarak yani dağılmış anlamına gelmektedir.Siz ister D: diskini ister C: diskini temizleyebilirsiniz.İkisinide temizlerseniz bilgisayarınız çok harika bir duruma gelecektir.
  • Bunlarin dışında bilgisayar hızlandırıcı(donanımsal olarak hızlandıracağını söyleyen),ram arrtırıcı programlar karşınıza çıkabiliyor bunların hepsi yalandır diyebilirim bilgisayar hızlandırılabilir ama RAM arttırma, CPU gücünü artırma programları diye birşey yoktur onlar yazılımla alakası olmayan donanımsal şeylerdir.

**Bilgisayarı Hızlandırmak İçin kullanılabilecek gerekli ve her bilgisayarda bulunması gereken

Programlar

 CCleaner

CCleaner Standart, bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizleyebilmenizi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.Bu program bilgisayarımızdaki gereksiz herşeyi kolayca silebilmemizi sağlayan çok kullanışlı bir programdır. Türkçe dil desteğide bulunuyor. Temel olarak 3 ana görevi vardır.

1.Sabit diskinizde zamanla biriken gereksiz dosyaları silmek,

2. Bilgisayarınızda kurulu olan yazılımların artıklarını temizlemek,

3. Kayıt defteri üzerindeki gereksiz girdileri temizlemek ve onarılması gerekenleri onarmaktır.Bu şekide bilgisayarın hızında önemli değişikler olmaktadir,Programı buradan indirebilirmisiniz.

 

Advanced SystemCare

Advanced SystemCare (WindowsCare), işletim sisteminizi onarmaya ve optimize etmeye yarayan çok güçlü bir bakım aracıdır..

•             Spyware ve Adware zararlılarını kaldırın

•             Güvenlik açıklarına önlem alın

•             Gizlilik koruması sağlayın

•             Kayıt defteri hatalarını düzeltin

•             Geçici dosyaları temizleyin

•             Başlangıcı temizleyin

•             Windows’u onarın

•             Sisteminizi hızlandırın

•             Sabit diskinizi birleştirin

-Sistemizi istediğiniz gibi Kontrol edebilirsiniz, bu program gerçekten muhteşem hemde ücretsiz olarakta kullanılabilir

Programı buradan indirebilirsiniz.